Singapore Expats Forum

Any Slovenian people around?

Post here to organise an event, gathering, meetup, party. Search for expats from your country, sports partners or meet new friends here!
philipp
Newbie
Newbie

Postby philipp » Sun, 04 Oct 2009 9:28 am

So once you have that club please invite me over...u can sms me at 97842429

hui
Newbie
Newbie

Postby hui » Sat, 17 Oct 2009 12:03 am

i am croatian who lives here in singapore too, cro-club is great idea.
samo naprijed...

philipp
Newbie
Newbie

Postby philipp » Mon, 19 Oct 2009 12:03 pm

Hi hui...

u see my phone number...just write an sms so we can get in touch

vlada
Newbie
Newbie

Balkanski klub

Postby vlada » Sun, 25 Oct 2009 10:40 pm

Cao svima!

Citam danas ove postove i pitame se da li ste formirali Balkanski Klub? Ako jeste, javite bice mi drago da upoznam nase ljude.

U Pekingu sam cuo da ovde postoji nas Bosanac koji drzi neki restoran. Ako covek jos uvek postoji mozemo da organisujemo skup uz bosanske cevape.

Pozdrav

denar
Newbie
Newbie

Delo v Singapurju

Postby denar » Sat, 06 Nov 2010 6:49 am

Pozdravljeni!
Ravno sem opazil, da vas je kar nekaj Slovencev in iz ex Yugoslavie, ki ste tam, to je fantastika. Jaz sem bil v Singapurju dvakrat, 2007 in 2008 in sem bil izredno zadovoljen.
Pisem pa zato, ker bi vas rad vprasal, kako bi lahko dobil delo v Singapurju? Business, Marketing, Multilingual Services etc etc. Imam pa 32 let in zelel bi se ustaliti v Singapurju. Sem pa bil po vseh drzavah JV Azije, res je lepo tam.
Ce tam delate, kako ste dobili sluzbe? Res me zanima.
Upam, da cimprej odgovorite.

Borut

Tinka33
Newbie
Newbie

Re: Pozdravljen

Postby Tinka33 » Sat, 14 Jul 2012 2:17 am

Sicer je ze ta email ful star, ampak me vseeno zanima ce se zivis v Singaporju.
Jaz sem pred kratkim dobila sluzbo na NUS, pa sedaj se urejam neke papirje in poskusam dobiti cim vec informacij o Singaporju.

Ce dobis to sporocilo se prosim oglasi.

denar
Newbie
Newbie

Postby denar » Sat, 14 Jul 2012 4:25 am

Zivio,

Vidim tvoje sporocilo in ti kar takoj odgovarjam, zelo zanimivo. Ti cestitam za sluzbo v Singapurju, to je pa velika novica, a NUS je University of Singapore?

A ves, nikoli nisem dobil nobenega odgovora na moje sporocilo ze novembra 2010, in predpostavljam, da si ti enako kot jaz brskala za temi stvarmi.
Ne, jaz v bistvu nisem nikoli delal v Singapurju, velika skoda, a nisem uspel dobiti nic, ce bi tam na licu mesta bil in iskal, bi bilo lazje. Bil sem kot receno dvakrat kot turist in Singapur je v vseh pogledih fantasticen. Mesanica narodov, mesanica hrane, cistoca, vse urejeno lepo, kljub najvecji gostoti prebivalstva imajo zelene povrsine, je pa tik pod ekvatorjem in prihaja do dnevnih ploh, neviht bolj popoldne. Veliko sem ga videl, tudi otok Sentosa itd.

V bistvu bi ti jaz lahko vrnil vprasanje, in vprasal, kako si dobila sluzbo tam? Ker sem videl, da ni lahko, je pa mozno. Jaz sem bolj iskal glede jezikov, nemsko, spansko, ce bi firme rabile oz. prevajanje in se kaj drugega.

Kot pravim, nisem dobil nobenega odgovora od tukaj na forumih omenjenih hrvatov, ex Yu...

Lp,
Borut

Tinka33
Newbie
Newbie

Postby Tinka33 » Sat, 14 Jul 2012 4:44 am

Hvala za cestitke! Da, NUS je National Univesity of Singapore.
Jaz sem drugace v znanosti in vsaj zaenkart se ni tak problem najdi sluzbe z mojega podrocja. Jaz sem drugace to sluzbo nasla preko Nature jobs, sicer pa ne vem koliko bi bila ta stran uporabna za sluzbe z jezokovnega podrocja. Kar se jezikov tice a gledas sluzbe na soli/univerzi ali kake stvari za prevajanje?

To verjamem da je Singapore superski - pojavi pa se kar velik problem, kar se tice teh stanovanj. Dejnasko ce ne delas tone denarja, si dejnako ne mores privosciti, da bi najel lastno stanovanje. Se razmisljam ce zelim ziveti s Singapurju (in spet ziveti kot kaksen do-diplomski student) ali pa mogoce iti v kako drugo drzavo in s podobnim delovnim mestom ziveti veliko lagodnejse zivljene.....
Cena za razgled/klimo se mi res zdi izredno visoka,....

denar
Newbie
Newbie

Postby denar » Sat, 14 Jul 2012 8:11 pm

Zivio,

Sem pogledal na Nature jobs in tam so res v glavnem znanstvene sluzbe, cel svet, ja, saj na takih podrocjih, specialnih, je ze res lazje dobiti sluzbo kjerkoli. Sicer jaz sem ekonomist, a teh je itak povsod prevec, bolj sem mislil za prevajanje, npr. bil sem tudi v Indiji, kjer sem prevajal v eni ameriski IT firmi iz anglescine v slovenscino, bolj v tem smislu, a ce bi bila prilika tudi v smislu sole/univerze, ne bi zavrnil.
Drugace, si videla to delo in se prijavila in so te izbrali?

Ja, to je tudi res, stanovanja so res draga v Singapurju. Vendar dobi se vse, drazje in cenejse. Jaz sem veliko bil v tujini in nekako gledam, da ne dam za stanovanje preko 1/3 place, priblizno. Je pa v Singapurju veliko malezijskih delavcev in neredki dnevno preckajo mejo z Malezijo, je povezava dobra z vlakom, sem sel iz Singapurja v Kuala Lumpur, no in v Maleziji cez mejo je seveda cenejse. A to je vseeno lazje za domacine...
Glede stroskov/place je treba razmisliti, ja, jaz se drzim svojih nacel, a Singapur je odlicen, tudi leteti je iz Singapurja mozno vedno poceni v stevilne kraje.
No, kar sporoci, ko sprejmes odlocitev.

sundaymorningstaple
Moderator
Moderator

Postby sundaymorningstaple » Sat, 14 Jul 2012 8:48 pm

As this IS an English language Forum, we would appreciate it if you can post in English. What language you converse in via PM is up to you. As this is an open board, we try to keep open to all. We would appreciate your courtesy. Thanking you in advance.

moderator

Tinka33
Newbie
Newbie

Postby Tinka33 » Sat, 14 Jul 2012 11:30 pm

Sorry about that, but I could not use PM since:

"this feature is restricted until you have made more posts in the forum"

Tinka33
Newbie
Newbie

Postby Tinka33 » Sat, 14 Jul 2012 11:35 pm

Borut,
If I were you and I really wanted to find job in Singapore (or any other place as a matter of fact).
- I would spend way too much time on the net and write (email) to any company I could find (lets say in Singapore) to ask if they are hiring someone for (translation/economy stuff, you will have to be more specific about the field) attach CV (with at least two references, perhaps even a cover letter)
- write to schools about possibility to teach a language (this might not be that easy as I could easily image them requiring some certificates)

Basically you need to be active (and also lucky of course). If nothing turns out then perhaps things were not meant to be but at least you tried/did everything possible.

denar
Newbie
Newbie

Postby denar » Fri, 20 Jul 2012 12:56 am

Hi Tinka,

When I was last there in 2008, then I started to send many applications, for different job areas but the ice was not broke. I subscribed to some job portals like jobsdb.com, careerjet, monster, too, and I get jobs into my inbox still.
But by force cannot go through, I only send now if I encounter a potentially suitable job.
I also say it is no time to focus only on Singapore, if there isn't breakthrough, need to turn to other destinations. But you are right, I never wrote to schools, it might work, but no time for more specific search.

When you are in Singapore, let me know.

denar
Newbie
Newbie

denar

Postby denar » Tue, 21 Aug 2012 12:13 am

Hi Tinka,

Seems PM are not possible yet. How many posts are necessary?

I want to ask you, have you made final decision to go to Singapore? I saw your thread about housing, I also searched a bit for curiosity if I go there and initially stay 1-2 months, and see two acquaintances from last time.
Even sharing rooms are so expensive, 300-500 Eur a month, of course also more. Unbelievable how expensive.

Last time you gave some contacts, may be useful. You can mention me to those contacts, yes, it can only be positive.

Regards,
Borut

• Similar Topics
    Replies
    Views
    Last post

Return to “Events, Gatherings, Making Friends”